Світ

Воскресіння ядерної зброї в Україні: В Кремлі не на жарт злякалися дій Києва

Представники російського зовнішньополітичного відомства назвали подібні заяви українського уряду безвідповідальними і такими, що суперечать світовому порядку.

У МЗС Російської Федерації поспішили прокоментувати плани України щодо можливого відтворення виробництва ядерної зброї, передає інтернет-видання Диалог.UA.

Заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков зробив уже відповідну заяву.

“Навіть з урахуванням, мабуть, неминучого припинення дії та існування ДРСМД 2 серпня і, відповідно, зникненням зобов’язань в цій області, які на себе взяла Україна, ставши стороною цього договору після розпаду СРСР, і після цього Україна залишиться державою, яка є стороною Договору про нерозповсюдження ядерної зброї”, – заявив він.

За його словами, розмови про відродження української ядерної програми, яка на початку 90-х років мала третій за величиною в світі ядерний потенціал, є повністю безвідповідальними. Рябков також додав, що таким чином Україна збирається зазіхнути на одну з головних основ нинішнього світового порядку. Представники російської влади постійно виступають з критикою на адресу тих, хто говорить про можливе відродження ядерної програми в Україні, нагадуючи при цьому про існуючий договорі ДРСМД, який забороняє створення і використання ракет.