Україна

“Указ Зеленського про розпуск Ради порушує Конституцію”: в судді привели беззаперечні докази

Указ президента Володимира Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради восьмого скликання порушує Конституцію і не відповідає Основному закону.

Народний депутат фракції “Народний фронт” Ігор Алексєєв заявив, що указ президента Володимира Зеленського  про розпуск Верховної Ради порушує Конституцію України, передає “Діалог.UA“.

Дана заява прозвучала під час доповіді  на засіданні Конституційного суду України.

“Конституційних підстав для дострокового припинення повноважень Верховної Ради восьмого скликання і призначення позачергових виборів не було. Навіть на сьогодні президент не має повноважень дострокового розпуску ВР”, – констатував нардеп.

Більш того, Алексєєв підкреслив, що Зеленському стануть доступні дані повноваження лише 17 червня, коли закінчиться місяць на формування коаліції.

“Але і в цей час пройде шестимісячний термін, визначений у статті 90, коли президент може розпустити Парламент. Таким чином, глава держави не може припинити повноваження Верховної Ради, а його указ не відповідає Конституції України” , – резюмував Алексєєв.

Також парламентарій привів три чітких підстави , прописанних в КУ і не підлягають розширювальному тлумаченню, за якими президент може розпустити Раду:

1. Протягом місяця у Верховній Раді не сформовано коаліцію;

2. Протягом 60 днів після відставки Кабінету міністрів не сформовано персональний склад уряду;

3. Протягом 30 днів однієї чергової сесії пленарні засідання не можуть розпочатися.